Mister Supranational 2017
Zgrupowanie
Konkurs Mister Supranational 2017 ogłoszono w maju 2017 r. Ujawniono, że odbędzie się w Polsce. Jednak ukrywano miejsce gali finałowej. Bardzo się to rzucało w oczy. Po pewnym czasie było już wiadomo, że gala finałowa odbędzie się 2 grudnia 2017 r. ponownie na lodowisku MOSiR w Krynicy - Zdroju. Zgrupowanie rozpoczęto od przylotów uczestników 20 listopada do Krakowa. Stamtąd zostali przewiezieni do Aquaparku na Słowacji, gdzie w tym samym hotelu zakwaterowano uczestniczki konkursu Miss Supranational. Łatwo sobie wyobrazić, że w takim zamieszaniu wszelkie kontrowersyjne sytuacje staną się niezauważalne. Zgrupowanie zaczęlo się od sesji zdjęciowej w stylu Jamesa Bonda. Był to właściwie motyw przewodni całego zgrupowania konkursu. Uczestnicy zostali zaproszeni na pobliską strzelnicę, gdzie mogli nauczyć się strzelać. Odbyły się też sesje zdjęciowe, i tu podobna uwaga co w przypadku żeńskiego konkursu. Panowie niektórzy pozowali z gołymi klatkami piersiowymi w okolicznym parku zasypanym śniegiem. Igranie zdrowiem. Ale efekt sesji na pewno był oryginalny.Podczas zgrupowania odbyły się zawody sportowe przypominające biegi dla komandosów. Wiele różnych przeszkód naturalnych i sztucznych do pokonania.Na zakończenie zgrupowania odbyła się wycieczka do Zakopanego i zwiedzanie miasta.
Gala finałowa
Gala finałowa odbyła się 2 grudnia 2017 r. w hali MOSiR w Krynicy - Zdrój. Gospodarzami były Davina Reeves i Paulina Chylewska. Galę otworzyły tancerki z sygnalizatorami piłkarskimi oraz uczestnicy w strojach piłkarskich przy akompaniamencie muzyki z imprez piłkarskich. Bardzo dynamiczny pokaz w nietypowym stylu. Jego uczestników podzielono na strefy kontynentalne.Przedstawiono panel jury w którym była m.in. Miss Supranational 2017. Przeprowadzono wywiad zakulisowy z kilkoma uczestnikami konkursu po którym wszyscy uczestnicy prezentowali się w strojach piłkarskich indywidualnie krajami.Po pokazach odbyła się rozmowa z Miss Supranational 2016. Wyemitowano klip filmowy z zgrupowania konkursowego, na którym odbyły się zawody sportowe między uczestnikami. Kolejną ciekawostką było ujawnianie punktów dziesiątki najwyżej notowanych w każdym pokazie. Po chwili kolejny klip filmowy tym razem prezentujący początkowe dwa dni zgrupowania. Drugi pokaz konkursowy odbył się z wszystkimi uczestnikami ubranymi w spodenki sportowe. Po nim w części artystycznej wystąpił wokalista Michał Szpak. Trzecia prezentacja uczestników odbyła się w strojach wyjściowych sportowych. Drugi występ artystyczny należał do wokalistki Haliny Mlynkovej. Następny pokaz uczestników wzbudził publiczne kontrowersje. Oto bowiem uczestników wystrojono w … ubrania do akcji pożarnictwa. Niekompletnie ubrani i ustylizowani na strażaków prezentowali się indywidualnie na scenie. Jak wiadomo strażak to zawód najwyższego zaufania publicznego. Stąd krytyka czy wypada urządzać w takim stylu pokazy z elementem erotyzmu (buty, spodnie i gołe klaty uczestników). Wyemitowano klip z sesji zdjęciowej podczas zgrupowania. Wystrojeni w niekompletne stroje strażackie uczestnicy uzyskiwali na scenie awanse do Top 20.
Top 20: Malta, Holandia, Wenezuela, Hiszpania, Birma, Rumunia, Japonia, Słowacja, Brazylia, Polska, Indie, Panama, Indonezja, Stany Zjednoczone, Meksyk, Filipiny, Chile, Afganistan, Portoryko, Suriname
Po awansach na widzów czekał dość zaskakujący przerywnik. Przygotowano im bowiem występ śpiewaczki operowej. Był to bardzo duży kontrast z tym co się na gali dotychczas działo. Pokaz awansowanej dwudziestki odbył się w strojach wyjściowych. Po nim wyemitowano klip filmowy ze zgrupowania na którym uczestnicy zmagali się z wymową po polsku rzeczy związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Uczestnicy nadal ubrani w stroje wyjściowe poznali awanse do Top 10 konkursu.
Top 10: Indonezja, Wenezuela, Malta, Hiszpania, Słowacja, Polska, Meksyk, Brazylia, Indie, USA
Wyemitowano klip filmowy z prób choreograficznych do gali finałowej. Finałowa dziesiątka uczestników wyszła na scenę w smokingach. Sam pokaz miał nawiązanie do filmów o Jamesie Bondzie. Żeby nie było za łatwo przeprowadzono z nimi krótkie wywiady na scenie. Miało się wrażenie, że uczestnicy mogli znać wcześniej pytania. Odpowiedzi udzielano w języku angielskim. Przed ogłoszeniem werdyktu końcowego wystąpił ponownie Michał Szpak. Bardzo duże zaskoczenie wzbudziła dekoracja zwycięzcy. Oto bowiem nie pozwolono na dokonanie tego laureatowi poprzedniej edycji konkursu. Meksykanin nie pojawił się nawet wtedy na scenie. Dekoracji dokonała wybrana dzień wcześniej Miss Supranational 2017. Sami Meksykanie po konkursie wyrazili oburzenie takim potraktowaniem ich rodaka. Organizator tłumaczył się potem, że taką koncepcję zrealizował reżyser, który nie orientował się co w takiej chwili należy robić. Serio? Taki tłum ludzi od konkursów dookoła, i nikt nie zasugerował, że taka sytuacja jest niestosowna?
Mister Supranational 2017 Gabriel Correa z Wenezueli
I Wicemister Alejandro Capilla z Hiszpanii
II Wicemister Matheus Song z Brazylii
III Wicemister Michal Gajdosech ze Słowacji
IV Wicemister Hector Parga Frias z Meksyku
Lista uczestników:
Afganistan - Hamid Noor 24l. 182 cm
Brazylia - Mateus Song 22l. 182 cm
Boliwia - Ruben Herrera Ibanez 24l. 187 cm
Chile - Alfonso Bernal 27l. 185 cm
Chiny - Haitao Liu 30l. 184 cm
Czechy - Roman Hein 23l. 190 cm
Filipiny - Yves Campos
Gibraltar - Felix Bothen 25l. 181 cm
Hiszpania - Alejandro Capilla 23l. 190 cm
Holandia - Ferdi Caglayan 22l. 183 cm
Indie - Altamash Faraz 25l. 183 cm
Indonezja - Gilbert Pangakuka 28l. 184 cm
Jamajka - Franz Christe 27l. 178 cm
Japonia - Takanori Uekusa 28l. 183 cm
Kanada - Gulilaume Carignan 21l. 187 cm
Malta - Justin Axiak 21l. 181 cm
Meksyk - Hector Parga 23l. 186 cm
Mijanmar - Htoo Ant Lwin 22l. 184 cm
Nepal - Shekhar Bista 19l. 185 cm
Niemcy - Jan Laskowski 18l. 188 cm
Nowa Kaledonia - Bruno Charley 21l. 178 cm
Pakistan - Raffay Khan 26l. 181cm
Panama - Alan Valdes 29l. 186 cm
Peru - Franklin Balarezo 30l. 182 cm
Polska - Jan Dratwicki 20l. 184cm
Puerto Rico - Alexander Rivera 26l. 182cm
Rumunia - Mihai Pintilie 22l. 182cm
Sierra Leone - Ibrahim Mansahay 28l. 185 cm
Słowacja - Michal Gajdosech 28l. 187 cm
Sri Lanka - Pathum Subasinghe 20l. 182 cm
Sudan - Faris Usama 26l. 193 cm
USA - Cody Ondrick 22l. 180 cm
Tajlandia - Arrat Wittayakorn
Wenezuela - Gabriel Correa 28l. 188 cm
Foto: Z archiwum Miss