Monika Lewczuk Miss Supranational 2011
Monika Lewczuk ur. w 1988r. w Płocku. Modelka, studentka. W 2009 zdobyła tytuły I Wicemiss Polski oraz I Wicemiss Globe International. W 2011 wygrała międzynarodowy konkurs Miss Supranational 2011, który odbył się w Polsce.
1.Kandydatka na miss dowiaduje się o awansie na wyższy szczebel ogólnopolski. Co się dzieje od tego momentu, aż do jej pojawienia się na miejscu zgrupowania?
Po pierwsze na pewno taka kandydatka jest bardzo szczęśliwa Po półfinale dziewczyna wraca do domu z informacją kiedy odbędzie się zgrupowanie przygotowujące do właściwego konkursu. W międzyczasie organizatorzy wysyłają maila z ważnymi informacjami ( co trzeba przygotować na zgrupowanie, itp.), telefoniczny kontakt jest raczej tylko w przypadku wystąpienia spotkań czy konferencji , na których mają być obecne wszystkie finalistki, w tym roku była to konferencja prasowa w Płocku .
2.Dziewczyny pojawiają się na miejscu zgrupowania i …
…jest spotkanie organizacyjne. Dowiadujemy się wtedy jak będzie wyglądał nasz plan dnia, kiedy zaczną się próby choreograficzne, jakie atrakcje i spotkania nas czekają. Przyznawane są pokoje ( przeważnie większość dziewczyn już się zna z wcześniejszych zgrupowań półfinałowych więc można wybrać z kim chce się mieszkać ) oraz identyfikatory z imionami i numery na rękę, które mamy nosić ze sobą.
3.Garderoba
Garderoba na finał jest przygotowywana w specyficzny sposób. W tym roku podczas zgrupowania mierzyłyśmy tylko suknie ślubne, natomiast resztę ubrań ( kostiumy kąpielowe, suknie koktajlowe i wieczorowe, buty) mierzyłyśmy w przeddzień lub w dzień finału. Wtedy też są największe kłótnie, stresy i płacze, gdyż bardzo często sukienki okazują się być za duże czy nie pasujące do danej dziewczyny. Jednak nawet przymierzenie sukienki i jej „zaklepanie” na dzień przed finałem nie gwarantuje, że tą sukienkę się dostanie. Podczas gali finałowej, która leci na żywo jest stres, pośpiech i bardzo łatwo o pomieszanie czegoś, więc część dziewczyn założyła po raz pierwszy swoją sukienkę na finał na dwie minuty przed wejściem na scenę.
4.Makijaż
Na co dzień wykonujemy go same. Na zgrupowaniu finałowym przez pierwsze kilka dni kiedy kręciłyśmy materiały do telewizji i były robione zdjęcia do katalogów dla jury były z nami makijażystki, które calutki czas się nami „opiekowały” i czuwały nad tym, żeby to co wykonały rano było trwałe do wieczora. Potem wyjechały i wróciły dopiero na kilka godzin przed finałem. Wtedy też zaczyna się stres, bo oprócz nas dziewczyny muszą pomalować osoby
prowadzące, osoby będące w jury i wszystkie inne, które będą pojawiały się na scenie. Więc często trzeba czekać w kolejce mimo, że makijażystki na prawdę dają z siebie wszystko.
5.Posiłki - czy obowiązuje dieta miss?
O ile dieta miss oznacza:
a)pochłanianie ogromnych ilości słodyczy
b)jedzenie posiłków z dokładkami to myślę, że niektóre dziewczyny mogły być na diecie
Na żadnym zgrupowaniu na którym byłam nie zauważyłam, żeby dziewczyny się odchudzały. Wręcz przeciwnie – czasami trudno uwierzyć, że te najdrobniejsze potrafią tak dużo zjeść i tak ładnie wyglądać.
6.Materiały konkursowe
Wbrew pozorom tworzenie materiałów konkursowych czyli klipów na galę finałową oraz sesje zdjęciowe potrafi być dość męczące. Jeżeli chodzi o zdjęcia wynika to z dużej ilości dziewczyn, które trzeba pomalować, uczesać no i w końcu sfotografować. W tym roku na zdjęcia do katalogów dla jury i na stronę internetową był przeznaczony cały dzień . Makijaż i włosy miałyśmy układane około południa natomiast zdjęcia były robione do godziny 2 w nocy ( fotograf musiał zrobić zdjęcia wszystkim kandydatkom do Miss Polski, Miss Polski Nastolatek oraz Miss Supranational) więc te dziewczyny, które miały najmniej szczęścia ( czyli ja , Ania Jamróz i Ola Łuczak ) musiały czekać do późnej nocy, podczas gdy włosy i makijaże nie były aż tak cierpliwe.
Natomiast jeżeli chodzi o nagrania do telewizji w ciągu dwóch dni jest nakręcany cały materiał, podczas którego dużo się przemieszczamy ( oczywiście na szpilkach ) co jest
najbardziej męczące. Reszta czyli przede wszystkim atmosfera wśród dziewczyn, reżysera i osób zaangażowanych do pracy nad nagraniami jest bardzo sympatyczna.
7. Układy choreograficzne
W układach choreograficznych jesteśmy ustawiane w zależności od wyczucia rytmu i umiejętności szybkiego powtarzania ruchów, które mamy wykonać . Częstotliwość prób zależy od trudności układów oraz naszej zbiorowej możliwości ich opanowania. Na zgrupowaniu do Miss Polski próby te odbywały się prawie codziennie przynajmniej po dwie godziny .
8.Jury
W tym roku spotkanie z jury się nie odbyło ze względu na brak czasu w przeddzień finału.
9.Plotki, ploteczki, komentarze
Przeważnie część komentarzy trafia do nas, nawet jeżeli się przed tym bronimy. Jeżeli są to przychylne komentarze dodają nam one pewności siebie , jeżeli zaś negatywne staramy się je obracać w żart .